MS EXCEL IMPORT, ANALIZA I PREZENTACJA DANYCH– 16 h

TERMIN SESJI: 25-26.08.2018r. (sobota – niedziela)
MIEJSCE: Warszawa

CEL KURSU

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do kreatywnej analizy danych oraz do budowy modeli, dzięki którym podejmowanie decyzji będzie oparte o rzetelne i dokładne dane. Uczestnicy  poznają zaawansowane technik korzystania z programu Microsoft Excel co uczyni codzienną pracę łatwiejszą i bardziej efektywną.  Szczegółowo zostanie przedstawione:

analizowanie w Excelu informacje z własnego systemu informatycznego, budowanie raportów finansowych, tworzenie formuły obliczeniowe, możliwość zautomatyzowania wielu powtarzających się czynności, jak skutecznie wykorzystać  tabele i wykresy przestawne oraz jak, scalać i konsolidować dane pochodzące z różnych arkuszy.

 

Kurs prowadzony jest nowoczesnymi, interaktywnymi metodami, z użyciem projektora multimedialnego, przy aktywnym zaangażowaniu uczestników. Wszystkie ćwiczenia prowadzone są na podstawie przykładów zaczerpniętych z praktyki. Zajęcia, pomimo prezentowania złożonej wiedzy merytorycznej, prowadzone są w zrozumiały sposób, zapewniający przyswojenie przekazywanej wiedzy przez każdego uczestnika kursu (niezależnie od dotychczasowych doświadczeń  z programem Microsoft Excel).

 

Każdy uczestnik otrzymuje komplet materiałów oraz kopie elektroniczne ze wszystkimi ćwiczeniami prowadzonymi w ramach kursu oraz przykładowymi arkuszami programu Microsoft Excel.

 

Kurs obejmuje 16 h zajęć  i kończy się wewnętrznym egzaminem. Uczestnicy po ukończeniu kursu otrzymują zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej na podstawie wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Nr 813K.

GRUPA DOCELOWA

Kurs adresowany jest dla finansistów,  analityków, pracujących w działach controllingu, i innych osób z działów finansowych intensywnie wykorzystujących arkusz kalkulacyjny, znających i pracujących na co dzień z programem MS Excel. 


PROGRAM KURSU

  1. Porównanie wersji Excela 2003, 2007, 2010, 2013, 2016, typy plików, rozwój programu, różnice     i cechy wspólne, komunikacja pomiędzy różnymi wersjami arkusza, specyfika wykorzystania aplikacji w służbach finansowych firmy.
  2. Optymalna „personalizacja” programu do pracy, zaawansowane opcje ustawień Excela.
  3. Wykorzystanie nazw lokalnych i globalnych, deklarowanie nazw dynamicznych, zastosowanie nazw w formułach.
  4. Formatowanie warunkowe, warianty zastosowań, edycja formatów warunkowych.
  5. Technologie pobierania danych ze źródeł zewnętrznych (źródła danych Excela, kwerendy baz danych, wykorzystanie modułu MS Query, pobieranie danych z różnych źródeł, wykorzystanie Internetu – dane w formacie XML).
  6. Stosowanie tabel przestawnych jako narzędzia analizy danych biznesowych, zasady tworzenia tabel przestawnych.
  7. Tworzenie i modyfikowanie tabel przestawnych w oparciu o różne źródła danych, własne pola obliczeniowe, grupowanie danych, niestandardowe formatowanie danych w tabelach przestawnych, formatowanie warunkowe w tabeli przestawnej.
  8. Wykorzystanie fragmentatorów do zaawansowanej prezentacji danych biznesowych, prezentacja danych w czasie.
  9. Funkcje bazodanowe, przykłady zastosowań praktycznych, dobór kryteriów, alternatywa               i koniunkcja kryteriów.
  10. Import danych  z plików tekstowych do Excela – analiza danych tekstowych, automatyzacja odświeżania danych.
  11. Automatyzacja oraz usprawnianie pracy poprzez rejestrowanie makropoleceń, uruchamianie         i edycja makr.
  12. Ochrona arkusza, ochrona skoroszytu, walidacja danych.
  13. Konsolidacja danych pochodzących z różnych arkuszy, różne sposoby konsolidacji.
  14. Organizacja pracy z programem Excel w sieci komputerowej: jednoczesna praca wielu użytkowników na jednym arkuszu, łączenie arkuszy i skoroszytów za pomocą sieci komputerowej, scalanie danych z wielu arkuszy.
  15. Graficzna prezentacja danych finansowych za pomocą wykresów (wykresy złożone, wykresy prezentujące wiele serii danych, analiza trendu na wykresie, wykresy niestandardowe, wykresy oparte o dane z tabel przestawnych).

TERMIN
Zajęcia odbywać się będą w centrum Warszawy w godzinach:  9.00 -15.30
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu kursu w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
 
KONTAKT
Zgłoszenie uczestnictwa i szczegółowe  informacje:
Olga Łukaszewska
tel. (22) 464 97 09
fax (22) 46-49-752
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl

DANE DO PRZELEWU
Płatności należy dokonać najpóźniej 10 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu po otrzymaniu potwierdzenia na wskazane konto Instytutu.
Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę kursu oraz nazwiska uczestników.
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę kursu, nazwiska i stanowiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury.
Rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 10 dni roboczych przed terminem spotkania.
Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % ceny.

<<< powrót