Antykorupcja dla administracji publicznej w zakresie instytucjonalnym - praktyczne aspekty wdrażania wytycznych CBA
Termin 14.01.2021 r./ Miejsce: online
Czas szkolenia: 09:00 - 14:00
W grudniu 2020 r. CBA opublikowało „Wytyczne antykorupcyjne dla administracji publicznej w zakresie jednolitych rozwiązań instytucjonalnych oraz zasad postępowania dla urzędników i osób należących do grupy PTEF”. Są one spójne z „Wytycznymi w zakresie tworzenia i wdrażania efektywnych programów zgodności (compliance) w sektorze publicznym” opublikowanymi przez CBA we wrześniu 2020 r.
Do grudnia 2021 r. jednostki sektora publicznego powinny wdrożyć mechanizmy sygnalizowania i ochrony sygnalistów przewidziane w Dyrektywie UE 2019/1937.
Przepisy w sprawie kontroli zarządczej zobowiązują kierowników jednostek sektora finansów publicznych do zapewnienia m.in. zgodności działalności z przepisami prawa oraz procedurami wewnętrznymi oraz przestrzegania i promowania zasad etycznego postępowania.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji w zakresie:
- praktycznego zaplanowania i wdrożenia efektywnych programów antykorupcyjnych zgodnych z wytycznymi CBA,
- zaplanowania i wdrożenia mechanizmów sygnalizowania i ochrony sygnalistów zgodnych z wymaganiami dyrektywy 2019/1937,
- wzmocnienia systemu kontroli zarządczej w jednostce,
- ograniczania ryzyka działania jednostki niezgodnie z prawem i standardami, nadużyć i korupcji,
- zwiększenia bezpieczeństwa prawnego kierownictwa i pracowników jednostki.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie skierowane jest do kierowników jednostek sektora finansów publicznych, koordynatorów kontroli zarządczej oraz koordynatorów systemów antykorupcyjnych, audytorów wewnętrznych a także doradców ds. etyki, jak również do osób zajmujących stanowiska narażone na zagrożenia korupcyjne, pełnomocników systemów zarządzania i prawników zapewniających obsługę prawną jednostki.
PROGRAM SZKOLENIA
WARUNKI UCZESTNICTWA
Koszt uczestnictwa w szkoleniu on-line
- jednej osoby 390zł netto + 23% VAT
Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia. Do podanej wyżej ceny nie doliczamy podatku VAT w przypadku, kiedy uczestnictwo w szkoleniu jest finansowane co najmniej w 70% ze środków publicznych.
Płatności: należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia 5 dni przed terminem szkolenia - na wskazany na potwierdzeniu numer konta.
Warunki rezygnacji: rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 5 dni roboczych przed terminem szkolenia.Po tym terminie rezygnacja wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia w 100 %.Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Zgłoszenie powinno zawierać: temat szkolenia, datę szkolenia, imię i nazwisko uczestnika,dane do wystawienia faktury.
Dwa dni przed szkoleniem uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz link z dostępem do platformy szkoleniowej.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania, w przypadku gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł go przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela:
Aneta Mielecka
tel. (22) 46-49-718
fax (22) 46-49-752
e-mail: aneta.mielecka@irip.pl