Efektywne raportowanie działań przedsiębiorstwa służących ochronie klimatu – warsztaty dla przedsiębiorstw
- wytyczne Komisji Europejskiej
- 23 ujawniania podstawowe, które dotyczyć będą już raportów za 2019 rok
- światowe i europejskie standardy raportowania
- circular economy
Termin: 24.03.2020r. / Miejsce: Warszawa
Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie raportowania działań przedsiębiorstwa służących ochronie klimatu wg wytycznych Komisji Europejskiej opublikowanych w dniu 18 czerwca br. Wytyczne zawierają 23 ujawniania podstawowe, które dotyczyć będą już raportów za 2019 rok. Podczas szkolenia szczegółowo omówione zostaną zmiany klimatyczne i ich przyczyny, wymagania interesariuszy w stosunku do przedsiębiorstw w aspekcie zmian klimatu i sposoby ich wypełniania, efektywne raportowanie wyników działań służących ochronie klimatu oraz sposobów i narzędzi ich realizacji, z wykorzystaniem standardów raportowania i w ujęciu wymagań różnych grup interesariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem inwestorów, etc.
Część pierwsza - wprowadzenie merytoryczne:
1. Niewystarczająca ilość zasobów vs zmiany klimatyczne – przyczyny, skutki, podejścia.
2. Konsekwencje biznesowe wynikające z niewystarczającej ilości zasobów w kontekście zmian klimatycznych, czyli o circular economy - kontekst globalny oraz kontekst łańcucha budowania wartości.
3. Wymagania różnych grup interesariuszy w stosunku do przedsiębiorstw oraz finansowania inwestycji w powyższym aspekcie i sposoby ich wypełniania, ze szczególnym uwzględnieniem Agendy 2030 oraz wytycznych organów Unii Europejskiej (w tym głównie: Komunikat KE 2019/C 209/01, FESE Taxonomy Technical Report, FESE Report on EU Green Bond Standard, FESE Report on Benchmarks).
4. Standardy raportowania działań służących wykazaniu przedsiębiorstwa i jego projektów inwestycyjnych, jako realizujących ideę zrównoważonego rozwoju.
Część druga – warsztaty (wplatane w część pierwszą):
1. Analiza istotności i ryzyka dotyczących wpływu przedsiębiorstwa oraz realizowanych przez nie projektów na środowisko i środowiska na przedsiębiorstwo.
2. Uwzględnienie wpływu przedsiębiorstwa na środowisko i środowiska na przedsiębiorstwo w jego modelu biznesowym, strategii, politykach, ryzykach oraz wskaźnikach, a także sposoby jego raportowania.
3. Uwzględnienie wpływu projektu przedsiębiorstwa budowlanego na środowisko i środowiska na projekt w jego cyklu życia wedle standardów LEED oraz BREEAM, a także sposoby jego raportowania.
WARUNKI UCZESTNICTWA
Koszt uczestnictwa
- jednej osoby - 890 zł netto + 23 % VAT
- dwóch osób z jednej firmy - 790 zł/os netto + 23 % VAT
UWAGA OFERTA FIRST MINUTE!
Przy zgłoszeniach na 14 dni przed szkoleniem obowiązuje cena promocyjna – 750 zł/os netto + 23% VAT*
*podane rabaty nie sumują się
Cena obejmuje: koszt uczestnictwa, materiałów szkoleniowych, przerw kawowych oraz obiadu. Noclegi rezerwują i opłacają Państwo indywidualnie.
Termin
Zajęcia odbywać się będą w centrum miasta w godzinach: 9:00 – 15:00.
O dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy Państwa najpóźniej na 5 dni przed szkoleniem.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Katarzyna Zielińska
tel. (22) 46-49-709;
fax (22) 46-49-752
e-mail: katarzyna.zielinska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.