Konferencja - Sprawozdawczość finansowa i zrównoważonego rozwoju emitentów – rok 2024 vs 2025
Termin: 27.05.2025 r. / Miejsce: Warszawa
CEL KONFERENCJI
Celem konferencji jest omówienie aktualnych trendów oraz wyzwań w obszarze sprawozdawczości finansowej i zrównoważonego rozwoju. W trakcie wydarzenia omówione zostaną m.in. zmiany w sprawozdawczości finansowej wg MSSF, wytyczne ESMA i KNF, dobre praktyki w sprawozdaniach z działalności, nowe obowiązki raportowe wynikające z dyrektywy CSRD, standardów ESRS oraz Omnibusa a także rola biegłego rewidenta w weryfikacji sprawozdań z działalności i atestacji raportów ESG. Konferencja stanowi kompendium wiedzy i doświadczeń praktycznych ekspertów, przedstawicieli firm audytorskich i doradczych oraz członków kapituły konkursu The Best Annual Report, co umożliwi uczestnikom lepsze przygotowanie się do raportowania za rok 2025.
GRUPA DOCELOWA
Konferencja adresowana jest głównie do przedstawicieli jednostek zainteresowania publicznego, tym przede wszystkim emitentów papierów wartościowych a w szczególności ich członków zarządów i rad nadzorczych, dyrektorów finansowych i controllingu, specjalistów ds. raportowania finansowego i zrównoważonego rozwoju, relacji inwestorskich i marketingu oraz biegłych rewidentów, analityków, inwestorów, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką sprawozdawczości finansowej i zrównoważonego rozwoju oraz pierwszymi podsumowaniami, związanymi z wdrożeniem nowych regulacji, takich jak dyrektywa CSRD, standardy ESRS oraz Omnibusa.
PROGRAM KONFERENCJI
I. Aktualne trendy w sprawozdawczości finansowej emitentów
1. Przegląd zmian w Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) obowiązujących od 1 stycznia 2024 r., ze szczególnym uwzględnieniem zmian do MSR 7 „Mechanizmy finansowania dostawców”.
2. Omówienie zmian w MSSF obowiązujących od 1 stycznia 2025 r. i w latach kolejnych, ze szczególnym uwzględnieniem MSSF 18 oraz MSSF 19.
3. Planowane zmiany w MSSF w przyszłości i inne dyskusje.
4. Rekomendacje i działania w zakresie prawa bilansowego na podstawie raportów o nadzorze nad wypełnianiem obowiązków informacyjnych przez emitentów papierów wartościowych (KNF, ESMA).
5. Inne istotne trendy i kwestie księgowe, w tym rekomendacje do prezentacji SSF (polityki rachunkowości razem czy oddzielnie?)
II Sprawozdanie z działalności w ujęciu zintegrowanym – kryteria oceny i rekomendacje jurora
1. Łańcuch tworzenia wartości i kapitały przedsiębiorstwa
2. Otoczenie
3. Analiza przyczynowo skutkowa wyników finansowych
4.Przyszłość spółki w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej
5. Obszar ryzyka, zarządzania i nadzoru
6. Przejrzystość, użyteczność oraz spełnienie zasady istotności informacji
w raporcie
III Rola biegłego rewidenta w weryfikacji poprawności sprawozdania z działalności (art. 81 ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym)
1. Zakres sprawozdania z działalności, w tym sprawozdania zrównoważonego rozwoju, zgodnie z ustawą o rachunkowości,
2. Zakres prac biegłego rewidenta w weryfikacji poprawności sprawozdania Zarządu z działalności jednostki oraz Grupy Kapitałowej
3. Atestacja sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju
IV Omnibus – kluczowe zmiany w definiowaniu działalności zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji oraz uproszczeń w raportowaniu, w kontekście inwestycji w gospodarkach europejskiej, amerykańskiej i chińskiej.
V Omnibus w sprawozdaniu zrównoważonego rozwoju – czy zmieni się zakres raportowania za rok 2025
VI Sprawozdanie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw za rok 2024 – praktyczne aspekty wdrożenia dyrektywy CSRD i standardów ESRS oraz przygotowanie ujawnień dotyczących identyfikacji działalności zrównoważonego rozwoju, dialogu z interesariuszami, ryzyk klimatycznych, metodologii liczenia śladu węglowego, strategii ESG – panel dyskusyjny
VII Atestacja raportów zrównoważonego rozwoju – praktyczne doświadczenia I-ego roku
WARUNKI UCZESTNICTWA
Koszt uczestnictwa:
Jedna osoba: |
1400 zł netto + 23% VAT |
Dwie i więcej osób z jednej firmy: |
1200 zł netto +23% VAT/ os. |
Cena obejmuje:
koszt uczestnictwa w konferencji, lunch, przerwy kawowe oraz materiały szkoleniowe i certyfikat w wersji elektronicznej (PDF)
Dane do przelewu:
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia 5 dni przed terminem konferencji na wskazane na potwierdzeniu konto.
Rezygnacja:
Rezygnacje przyjmujemy pisemnie nie później niż na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100% ceny. Brak płatności nie jest jednoznaczny z bezkosztową anulacją zgłoszenia.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub jego odwołania, w przypadku gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł go przeprowadzić.
OSOBA DO KONTAKTU:
Olga Łukaszewska
email: olga.lukaszewska@irip.pl
tel. 500 206 038