Nowelizacja ustawy o rachunkowości i o biegłych rewidentach w aspekcie wdrożenia dyrektywy CSRD i ESRS
Termin: 14.01.2025 r. / Miejsce: MS Teams
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest omówienie praktycznych aspektów wdrożenia dyrektywy CSRD i ESRS-ów związanych ze zmianami w ustawie o rachunkowości i ustawie o biegłych rewidentach, które implementują przepisy unijne do polskiego porządku prawnego. W trakcie szkolenie szczegółowo przedstawimy proces atestacji zrównoważonego rozwoju w oparciu o Standardy krajowe i zagraniczne (KSUA3000 i ISSA 5000) a także wytyczne europejskiego organu nadzoru nad biegłymi rewidentami (KEONA), co pozwoli spółkom przygotować dowody księgowe potwierdzające prawidłowość wdrożenia CSRD i ESRS. Dodatkowo wskażemy przepisy prawa, które odnoszą się do odpowiedzialności zarządów i rad nadzorczych dotyczących ww. implementacji. Ostatnim niezwykle istotnym tematem będzie omówienie praktycznych aspektów drożenia nowych przepisów w odniesieniu do przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych w Polsce.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest członków zarządów ds. finansowych, dyrektorów controlingu, biur zarządów, przedstawicieli nadzoru właścicielskiego, dyrektorów, kierowników, specjalistów komórek ds. ESG, relacji inwestorskich, komunikacji korporacyjnej, marketingu, PR, wszystkich emitentów papierów wartościowych, objętych obowiązkiem wdrożenia dyrektywy CSRD za rok 2024 oraz pozostałych przedsiębiorstw, przygotowujących się do tego obowiązku w kolejnych latach.
PROGRAM
WARUNKI UCZESTNICTWA
- każdej osoby 1200zł netto + 23% VAT
Cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (PDF), certyfikat
Zajęcia odbywać się będą w aplikacji MS Teams w godzinach:09:00 – 14:15
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną rezygnacją ze szkolenia.