Kompetencje władcze KNF wobec banków a przepisy ustawy z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych Kompetencje ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku
Termin: 10.10.2023 r. / Miejsce: MS Teams
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest jest kompleksowe przedstawienie i omówienie praktycznych aspektów związanych ze stosowaniem przez KNF środków nadzorczych względem banków. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną zagadnienia takie jak np. : stosowanie zaleceń nadzorczych przez KNF, nakładanie kar pieniężnych, czy zawarcie przez bank układu w sprawie warunków nadzwyczajnego złagodzenia sankcji. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się także w jaki sposób banki mogą kontestować wolę organu nadzoru bankowego oraz w jaki sposób mogą zawrzeć układ o nadzwyczajne złagodzenie sankcji. W tematyce szkolenia, w szczególności uwzględnione zostaną przepisy ustawy z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku (Dz.U. z 2023 r. poz. 1723), na mocy której organ nadzoru zyskał wiele nowych kompetencji o charakterze nadzorczym względem banków. Przepisy tego aktu prawnego w większości mają wejść w życie już 29 września br. Warto nadmienić, że już obecnie obowiązujące przepisy dotyczące możliwości stosowania przez KNF środków nadzorczych względem banków cechuje brak przejrzystości oraz wysoki poziom skomplikowania, co przekłada się na liczne wątpliwości interpretacyjne. Szkolenie ma więc na celu wyjaśnienie pojawiających się w przepisach niejasności oraz uporządkowanie i uaktualnienie wiedzy uczestników w zakresie objętej nim tematyki.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest do pracowników banków, przedstawicielei firm audytorskich, biur doradczych i kancelarii prawnych obsługujących banki oraz wszystkich osób chcących poszerzyć i uaktualnić wiedzę w zakresie problematyki nadzoru bankowego
PROGRAM
1.Zagadnienia wprowadzające ( zasady gradacji i adekwatności w stosowaniu środków nadzorczych przez KNF, rodzaje środków nadzoru bankowego etc.)
2. Bank jako adresat środków nadzoru bankowego ( zalecenia nadzorcze i ich rodzaje, procedura nakładania kar pieniężnych, pozostałe środki nadzoru, możliwość kontestowania przez banki woli organu nadzoru etc.)
3. Układ w sprawie warunków nadzwyczajnego złagodzenia sankcji – nowa instytucja w polskim prawie finansowym ( omówienie)
WARUNKI UCZESTNICTWA
Wersja online
- każdej osoby 590zł netto + 23% VAT
cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiałów szkoleniowych oraz certyfikatu w wersji elektronicznej (PDF)
Termin
Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 9:00 – 15:00.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną anulacją zgłoszenia.
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.