Doręczenia elektroniczne -podmioty prywatne w kontakcie z organem administracji publicznej
Termin: 26.01.2024 r. / Miejsce: MS Teams
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest omówienie nowych zasad e-doręczeń wprowadzonych ustawą o doręczeniach elektronicznych. Na szkoleniu zostaną przedstawione praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowych przepisów, które nie tylko trzeba znać, ale i potrafić wykorzystać. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się
z nowymi możliwościami elektronicznego kontaktu z organem administracji publicznej, poznają zasady świadczenia usług elektronicznych oraz zasady doręczeń i skutków prawnych tej czynności w świetle zmienionych regulacji KPA
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowana jest do właścicieli firm, pracowników działu administracji, działów prawnych, podmiotów prywatnych będących klientami organów administracji publicznej oraz wszystkich zainteresowanych powyższym tematem.
PROGRAM SZKOLENIA
.
1. Doręczenia elektroniczne w komunikacji podmiotów prywatnych z organami administracji publicznej:
a) na czym polegają doręczenia elektroniczne,
b) usługi świadczone w komunikacji elektronicznej – PURDE, KURDE, PUH,
c) wpływ doręczeń elektronicznych na postępowania administracyjne,
d) czy skorzystanie z usług jest płatne,
e) termin wejścia w życie pełnej dostępności cyfrowej,
f) gdzie szukać regulacji prawnych dotyczących doręczeń elektronicznych i nowych zasad doręczenia korespondencji przez organy administracji publicznej.
2. Usługi zaufania E-IDAS a doręczenie elektroniczne.
3. E- PUAP a nowa skrzynka do doręczeń elektronicznych- ewolucja procesu .
4. Sposoby doręczeń przewidziane w ustawie z dnia 18.11.2020r. o doręczeniach elektronicznych. usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego, publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego i publiczna usługa hybrydowa- charakterystyka procesów.
5. Skrzynka do doręczeń i adres do doręczeń dla podmiotów prywatnych ( tzw. podmiotów niepublicznych).
6. Baza adresów elektronicznych.
7. Operator wyznaczony – kto nim jest, nowe role i obowiązki .
8. Czy i kiedy zniknie e-PUAP, czy znikną inne aplikacje dziedzinowe (E-ZUS, E-Sąd), inne systemy telekomunikacyjne i ich wpływ na doręczenia elektroniczne.
9. Zmiany wdrożone do regulacji Kodeksu postepowania administracyjnego (wejście w życie 5.10.2021r.- art. 14, 33,35,37,39,391,,393 ,394 i kolejne.
10. Zmiany wdrożone do regulacji ustawy o postepowaniu egzekucyjnym w administracji od 5.10.2021 r.- art. 17 c, art. 26§ 5c i §5d.
WARUNKI UCZESTNICTWA
- każdej osoby 390zł netto + 23% VAT
Cena obejmuje: koszt uczestnictwa online, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (PDF), certyfikat
Zajęcia odbywać się będą w aplikacji MS Teams w godzinach: 10:00 – 13:30.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. (22) 46-49-709
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.