Obowiązki bieżące i okresowe spółek publicznych w 2022 roku

Termin: 3.03.2022 r. 

 

CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest jest szczegółowe omówienie m.in.: rodzajów informacji poufnych, opóźniania przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych, nadzór KNF – z doświadczenia spółek giełdowych, priorytety i plan nadzorczy na 2022 rok, planowane zmiany, etc.

GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest jest do członków zarządów i rad nadzorczych, dyrektorów biur zarządów i rad nadzorczych, przedstawicieli nadzorów właścicielskich, dyrektorów relacji inwestorskich i komunikacji korporacyjnej, dyrektorów finansowych i głównych księgowych spółek publicznych i NC, operatorów ESPI, osób odpowiedzialnych za raportowanie do KNF oraz innych osób zaangażowanych w wykonywanie obowiązków informacyjnych spółek publicznych jak też do osób zajmujących się przygotowywaniem sprawozdań finansowych w spółkach publicznych i NC oraz sporządzaniem sprawozdań ze stosowania zasad ładu korporacyjnego, rzeczników prasowych a także przedstawicieli spółek notowanych na New Connect, przygotowujących się do emisji na parkiecie głównym, Autoryzowanych Doradców, przedstawicieli firm audytorskich i kancelarii prawnych.

PROGRAM
1. Raportowanie bieżące
     a. Informacje poufne, bieżące i inne
     b. Raportowanie procesów
     c. Prognozy, szacunki, trudne informacje poufne 
     d. Właściwe zarządzanie informacją giełdową i niezwłoczność
     e. Zmiany i niuanse w stosowaniu MAR
2. Sprawozdawczość okresowa
     a. ESEF – drugie podejście 
     b. Wzory i nieprawidłowości
3. Znaczne pakiety – zaskakujące przekroczenia, parkowanie akcji
4. Nadzór KNF – z doświadczenia spółek giełdowych, priorytety i plan nadzorczy na 2022 rok
5. Rada Nadzorcza i Komitet Audytu a obowiązki informacyjne, praktyczna odpowiedzialność członków za działania własne i spółki 
6. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021 z trzech punktów widzenia
7. Identyfikacja akcjonariuszy – jak i kiedy?
8. Nadchodzące wyzwania 
     a. Sprawozdawczość niefinansowa
     b. Omówienie prac na poziomie UE 

 
 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

Wersja online

- każdej osoby 690zł netto + 23% VAT

cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiałów szkoleniowych oraz certyfikatu w wersji elektronicznej (PDF)

Termin
Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 10:00 – 13:45.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.

Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną anulacją zgłoszenia.

Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.