AML Package – jak przygotować się do nowych przepisów w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
Termin: 21.05.2025 r. / Miejsce: MS Teams
We współpracy z Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do skutecznego wdrożenia nadchodzących zmian wynikających z tzw. AML Package, obejmującego nowe rozporządzenie oraz dyrektywę AML. Szkolenie ma na celu przedstawienie kluczowych zmian w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT), w tym nowych obowiązków dotyczących oceny ryzyka, identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, zasad weryfikacji struktury własnościowej klientów oraz stosowania środków bezpieczeństwa finansowego. Uczestnicy poznają praktyczne aspekty wdrożenia polityk względem państw trzecich wysokiego ryzyka, ograniczeń dotyczących anonimowych instrumentów finansowych, a także nowych zasad współpracy i wymiany informacji. Szkolenie pomoże instytucjom obowiązanym skutecznie przygotować się do nadchodzących regulacji, zrozumieć ich wpływ na bieżącą działalność oraz dostosować wewnętrzne procedury do wymogów europejskich.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest do przedstawicieli instytucji obowiązanych, w szczególności sektora finansowego, ubezpieczeniowego, biur maklerskich, instytucji płatniczych, kantorów, firm leasingowych, factoringowych, fintechów oraz niektórych podmiotów niefinansowych (np. notariuszy, doradców podatkowych, firm zajmujących się obrotem nieruchomościami); osób odpowiedzialnych za wdrażanie i nadzorowanie procedur AML/CFT, w tym członków zarządów, dyrektorów działów compliance, AML officers, specjalistów ds. ryzyka i audytu wewnętrznego; prawników wewnętrznych i doradców prawnych, którzy wspierają instytucje w dostosowywaniu się do zmieniających się regulacji europejskich; przedstawicieli podmiotów działających w grupach kapitałowych, którzy odpowiadają za standaryzację i koordynację polityk AML na poziomie grupy.
PROGRAM
1. Zmiany wynikające z Rozporządzenia AML
a) Ocena ryzyka AML i CFT.
b) Zmiany w zakresie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, w tym weryfikacji struktury własnościowej klientów.
c) Identyfikacja i weryfikacja beneficjenta rzeczywistego po nowemu.
d) Partnerstwa na rzecz wymiany informacji.
e) Polityka względem państw trzecich wysokiego ryzyka.
f) Ograniczenia w korzystaniu z anonimowych instrumentów finansowych.
g) Zmiany w katalogu instytucji obowiązanych.
2. Nowa Dyrektywa AML – główne zmiany.
3. Wpływ nadchodzących zmian na podmioty zobowiązane.
WARUNKI UCZESTNICTWA
- każdej osoby 800 zł netto + 23% VAT
Cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (PDF), certyfikat
Zajęcia odbywać się będą w aplikacji MS Teams w godzinach: 10:00 – 13:00
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną rezygnacją ze szkolenia.