„S” czyli filar społeczny w raportowaniu zrównoważonego rozwoju
Termin: 05.03.2025 r. / Miejsce: MS Teams
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest omówienie kluczowych zagadnień związanych z raportowaniem społecznym w ramach zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych regulacji, takich jak CSRD, ESRS czy Taksonomia. W trakcie szkolenia przedstawimy istotne wytyczne dotyczące praw człowieka, warunków pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczności, a także powiemy jak przeprowadzać analizę istotności w kontekście społecznym. Uczestnicy zapoznają się również z Międzynarodową Kartą Praw Człowieka, Wytycznymi OECD, Wytycznymi ONZ oraz MOP, które stanowią podstawę dla odpowiedzialności społecznej i zarządzania kwestiami społecznymi w firmach. Na szkoleniu skupimy się również na praktycznych aspektach raportowania, omówi standardy ESRS, a także pomoże uniknąć pułapek social i greenwashingu, wskazując na dobre i złe praktyki w tej dziedzinie.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest do członków zarządów, dyrektorów biur zarządów, rzeczników prasowych, przedstawicieli nadzoru właścicielskiego, dyrektorów, kierowników, specjalistów komórek ds. ESG, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, relacji inwestorskich, komunikacji korporacyjnej, marketingu, PR emitentów papierów wartościowych, którzy już w tej podlegają obowiązkowi publikacji oświadczenia o danych niefinansowych lub będą podlegali w kolejnych latach.
PROGRAM
- Wprowadzenie do raportowania zrównoważonego rozwoju - ogólne ramy raportowania (w tym m.in. CSRD, ESRS, Taksonomia) i kluczowe pojęcia
- Inne regulacje istotne w raportowaniu kwestii społecznych (w tym. M.in. Międzynarodowa Karta Praw Człowieka, Wytyczne OECD, Wytyczne ONZ, MOP)
- Należyta staranność i minimalne gwarancje
- Analiza istotności w kontekście społecznym – na co zwrócić uwagę?
- Standardy ESRS – omówienie standardów S1- Własne zasoby pracownicze, S2 - Osoby wykonujące pracę w łańcuchu wartości, S3 - Dotknięte społeczności, S4 - Konsumenci i użytkownicy końcowi
- Social washing – jak unikać greenwashingu w obszarze społecznym?
- „Dobre i złe” praktyki raportowania kwestii społecznych
WARUNKI UCZESTNICTWA
- każdej osoby 990zł netto + 23% VAT
Cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (PDF), certyfikat
Zajęcia odbywać się będą w aplikacji MS Teams w godzinach:9:00 – 16:00
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.
Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty
Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną rezygnacją ze szkolenia.